Radiologia

Jesteśmy jednym z niewielu gabinetów gdzie możliwa jest pełna diagnostyka radiologiczna.

w swoim wyposażeniu posiadamy aparat do wykonywania zdjęć punktowych z systemem radiowizjografii cyfrowej. Pozwala to na zapisywanie zdjęć w formie cyfrowej, a co ważniejsze wielokrotne zmniejszenie dawki promieniowania koniecznego do wykonania zdjęcia.

Naszą największą dumą w dziedzinie diagnostyki jest jednak najnowocześniejszy aparat do wykonywania zdjęć pantomograficznych oraz tomografii cyfrowej 3d - Carestream CS 8100 3D.

Wpływ naszego gabinetu na środowisko  

Za pomocą pantomogramu można wykryć wiele nieprawidłowości,jak np. próchnica, zmiany okołowierzchołkowe, zęby zatrzymane, dodatkowe i nadliczbowe czy zęby nieprawidłowo przeleczone kanałowo. Czasami wymagane jest wykonanie dodatkowo dokładniejszego zdjęcia zębowego konkretnego rejonu jamy ustnej.

Tomografia wolumetryczna pozwala na przeprowadzenie bardzo dokładnego obrazowania kości szczęk, zębów, stawów skroniowo-żuchwowych oraz zatok szczękowych. Dzięki trójwymiarowemu badaniu dentysta otrzymuje precyzyjny obraz korzeni zębowych i przebiegu nerwów w szczękach Pacjenta – znacznie dokładniejszy, niż w przypadku zdjęcia rentgenowskiego, które ma tę wadę, że przedstawia płaski obraz.

Tomograf komputerowy umożliwia też wykonanie obliczeń grubości, długości i wielkości kości. Daje nam to niemal nieograniczone możliwości zdiagnozowania każdego problemu bez wychodzenia z gabinetu stomatologicznego.

Pozwala również na pełną diagnostykę pacjentów implantologicznych, gdzie bez obrazu 3d leczenie obarczone jest dużym ryzykiem powikłań

Zadzwoń do nas: 602 613 246 18 542 47 09

Pozostałe usługi

Higiena

Stomatologia

Protetyka

Ortodoncja

Chirurgia

Implanty

Radiologia